L’HORA DEL CONTE

Els Molls i els Pagells hem gaudir de la Biblioteca del parvulari! És molt bonica i té uns contes molt especials!

En aquest espai fem el desdoblament del conte i hi podrem viure moltes aventures, com les dels protagonistes de la història que hem explicat.

Al llarg d’aquest trimestre parlarem de les nostres emocions i descobrirem com les podem reconèixer i anomenar.

“L’arbre de l’escola”

Hem fet la conversa i reflexió sobre la història que relata el conte i la relació que estableix el protagonista amb el petit arbrissó, que gràcies a ell i a la col·laboració dels companys, esdevé un gran arbre, únic i meravellós per a l’escola.

També hem parlat dels arbres de la nostra escola, com cuidar-los i tractar-los, tot reflexionant que també són éssers vius. Hem parlat, que tothom necessitem abraçades, petons, sentir-nos estimats… i els arbres també! Ens hem imaginat tenir la biblioteca a dalt d’un arbre. Quina sort de tenir tants arbres a la nostra escola!

Finalment hem dibuixat un arbre inventat. Han quedat molt bonics, hi havia, de pomes, de cotxes, de dinosaures, de flors, de caramels… tenim molta imaginació!

Ens ho hem passat molt bé! Seguirem venint a llegir i a viure més històries.

TROBAREU MÉS IMATGES AL DRIVE